Muğla Haberleri, Muğla Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Atatürk’e saygı için yüzdüler

İçmeler Mahallesi Maliye Kampı önündeki plajda bir araya gelen Atatürkçü Düşünce Derneği Marmaris Şubesi ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Marmaris Şubesi üyesi yüzücüleri plajın karşısında bulunan Keçi Adası’na kadar yüzerek tekrar plaja geri döndü. Yaklaşık 3 kilometre olan adaya bir saat 20 dakika süren yüzüş sonunda karaya ulaşan yüzücüler, Türk bayraklarına sarılarak Atatürk’ü andı.

“O’nu kalbimizde hissediyoruz”

Etkinlikle ilgili grup adına bilgi veren Emine Tokyürekli, “Bugün 10 Kasım Atatürk’ü anma günü etkinliğinde İçmeler Mahallesi’ndeki arkadaşlarımızla birlikte Ata’mızı anmak, saygıyla yad etmek adına İçmeler sahilden Keçi Adası’na yüzdük. O’nu her zaman kalbimizde hissediyoruz. Sevgi ve saygıyla anıyoruz” dedi.

Atatürk adına serin sularda kulaç atan bir başka yüzücü Erkan Tokyürekli de, “Atatürk’ümüzü, büyük devlet adamımızı, büyük askeri, saygı, sevgi, özlem ve gururla anıyoruz. Ne mutlu bize ki bize böyle bir Cumhuriyet’i bıraktı. Kanla, irfanla kurulmuş olan bu Cumhuriyet’i korumak, kollamak bizlerin görevi. O’nun anısına ufak da olsa bir yüzme etkinliği düzenliyoruz” dedi.

Bir önceki yazımız olan Atatürk, Marmaris’te törenle anıldı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme teknikleri