Muğla Haberleri, Muğla Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Bodrum’da 10 bin öğrenciye geri dönüşüm semineri

Bahçeşehir Koleji Konferans Salonu’nda düzenlenen seminere 300 civarında anasınıfı ve ilkokul öğrencisi katıldı. Bodrum Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından organize edilen seminerde Temizlik İşleri Müdürlüğü personeli İpek Civelek, öğrencilere geri dönüşümün önemiyle ilgili bilgiler aktardı. Ambalaj atıklarının kaynağında ayrıştırılmasının gerekliliği ve atıkların geri dönüşüm süreçlerini de anlatarak, “Geri dönüşüm çok önemli. Yaşadığımız her ortamda uygulamamız gerekli. Doğamızı, denizlerimizi, sularımızı her ne şekilde olsun korumamız gerekiyor. Daha güzel bir dünya için ‘yaşayan her canlının yaşama hakkı vardır’ prensibi ile herkes, tüm bireyler üzerine düşen sorumlulukları gerçekleştirmelidir. Böylece yaşadığımız tek yer olan dünyamız çok daha güzel bir dünya olacaktır .” açıklamasını yaptı.

Seminerin sonunda okula geri dönüşüm kutuları ile atık pil kutuları bırakıldı. Öğrencilere ise katılım sertifikasının yanı sıra boyama kitabı, balon ve eğitici broşürler dağıtıldı.

Bodrum Belediyesi’nin düzenlediği eğitim seminerleri kapsamında bu güne kadar yarımada genelindeki kreş, anaokulu ve ilkokullarda okuyan toplam 10 bin öğrenciye çevre ve geri dönüşüm eğitimi verildi.

Bir önceki yazımız olan Muğla jandarmasından şehit kızına sürpriz doğum günü başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme teknikleri