Muğla Haberleri, Muğla Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

DOKTOB turizm projelerini Başbakan Yıldırım’a aktardı

Başbakan Yıldırım’ın, Muğla ziyareti sırasında yapılan görüşmede Başbakan Binali Yıldırım ve Turizm Bakanı Nabi Avcı’ya, Hindistan destinasyonu ile ilgili projeler aktarıldı.

DOKTOB Başkanı Yücel Okutur, turizm krizine çare olabilecek alternatif pazar olarak gördükleri Hindistan ve Ukrayna ile ilgili çalışmalar içerisinde olduklarını kaydetti. Projelerinin olumlu karşılandığını ve Başbakan Yıldırım’ın desteğini aldıklarını belirten Okutur; “Çoğunlukla Avrupalı turistleri ağırlayan Muğla’da, son iki yılda Türkiye ile gerginleşen ilişkiler nedeniyle birçok bölgede olduğu gibi turizmde ciddi sıkıntılar yaşanmaya başladı. Bu sıkıntıları yeni destinasyonlar ile aşabileceğiz.” dedi.

Nisan ve Mayıs ayında Hindistan’dan gelecek turizm heyetlerini ağırlayacaklarını aktaran Okutur; “Hindistan’ın en büyük iki turizm gurubu OTAİ ve TAFİ başkanları ile birlikte 50 kişilik acenteler geliyorlar. Bu guruplar 50’şer kişilik yaz boyunca devam edecek ve sadece Dalaman, Ortaca, Dalyan, Köyceğiz değil, Marmaris ve Fethiye’ye de geziler düzenlenerek bu ilçelerimiz de tanıtılacak” diye konuştu.

“Türkiye’de tatil yapmak isteyen 20 Milyondan fazla turist var”

Hindistan’da, Türkiye’ye gelmek ve tatil yapmak isteyen potansiyel 20 Milyondan fazla turist bulunduğunun altını çizen DOKTOB Başkanı Okutur; “Bu sayının 2025 itibariyle 30 milyonu bulması bekleniyor. Uçak bileti desteği ve vize kolaylığı konusunda, Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım, Turizm Bakanımız Nabi Avcı, Muğla Valimiz Amir Çiçek ve Muğla Milletvekilimiz Nihat Öztürk ile görüşme yapılarak, Başbakanımızın ve Turizm Bakanımızın bu konuda büyük desteği alındı. Türk Hava Yolları yüzünden iptal olmak üzere olan bu organizasyon, son dakika da hayata geçme fırsatı bulduğu için bu görüşme bize büyük moral oldu.” ifadelerini kullandı.

Muğla Valiliği ve Muğla Ticaret Odası işbirliği ile bölgede turizmin tekrar canlanması için çalışmalar sürdürdüklerini sözlerine ekleyen Okutur; Turizmde krizi aşmak için yeni turistlerin geleceği ülkelerle iletişim ve tanıtım turlarını geliştirmenin önemini vurguladı.

Bir önceki yazımız olan Ziraat Odaları’ndan Başkan Gürün’e Ziyaret başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme teknikleri