Muğla Haberleri, Muğla Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

‘Gönül Elçileri’nin fidanları toprakla buluştu

Alana 80 fıstık çamı ve 50 adet de Mavi Servi olmak üzere 130 fidan dikildi.

Muğla-Denizli karayolu Yaraş Mahallesi mevkisinde düzenlenen ağaç dikim törenine Vali Amir Çiçek, eşi Hülya Çiçek, Muğla Orman Bölge Müdürü Mehmet Çelik, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü İlkay Türkoğlu, İl Garnizon ve Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Yavuz Özfidan’ın eşi Dilek Özfidan, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar’ın eşi Suzan Harmandar, Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya’nın eşi Aysun Çetinkaya ve Gönül Elçileri katıldı.

Törende konuşan Muğla Valisi Amir Çiçek, Muğla’da bugüne kadar gönüllü olarak yapılan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü çalışanları ile birlikte eşi Hülya hanımın himayelerinde her şeyden önce Cumhurbaşkanının eşi Emine Erdoğan’ın Türkiye’de başlattığı bu gönül elçileri Türkiye de çok iyi şeyler ortaya çıkardığına inandığını söyledi. Vali Çiçek, “Her şeyden önce sevgiyi daha da pekiştirdiğini ve sevginin her tarafa yayıldığını insanların birbirlerine daha da sıcak davrandığını ve herkesin yardımlaşma duygularının daha da fazla kökleştiğini ve bir, tek, diri olacağımızı vesile oldu. Tabi ki gönül elçileri dediğimizde çocukların, yaşlıların bakımı, engellilerin yaşantısının kolaylaştırılması ve aklınıza ne geliyorsa koruyucu aileler sevgi evleri, engellilerle beraber olmak ve ayrı olmamak ötelememek ve herkese önem vermek bunların hepsini toplarsak gönül elçilerin içinde oluyor. Nedir Gönül elçisi? Ben bu güzel projelere, programlara dahil oluyorum diyorsunuz. Onun için bugün Muğla’da bütün ilçeleri ile beraber bugüne kadar bana verilen bilgilere göre 2 bin 310 ve ben bunun 3 bin, 4 bine kadar çoğalacağına inanıyorum. Çünkü Muğla Muğla’da annelerimiz Muğla’daki bacılarımız Muğla’daki amcalarımız herkes bu işi gönülle yapar. Biz bu nedenle bu sevgi havzasının, bu gönül havzasının gönül coğrafyasında yaşıyoruz. Toprağı seviyoruz. Fidan dikeceğiz, yeşillendireceğiz. Gönül elçileri olarak adımıza orman olacak diyorsunuz. Muğla Orman Bölge Müdürlüğümüz size böyle bir alan tahsisi ettiler ve buraya diktiğiniz her fidan inanın sizden sonra geleceklere de gönül elçisi olacaklara vesile olur diyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Yaram Mahallesi mevkisinde Muğla Orman Bölge Müdürlüğü tarafından ayrılan sahada Vali Amir Çiçek ve Gönül elçileri fidan dikimi gerçekleştirdi.

Bir önceki yazımız olan Tuncay Şanlı yeşil sahalara dönüyor başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme teknikleri