Muğla Haberleri, Muğla Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Jandarma servis araçlarında denetimlerini sürdürüyor

Öğrencilerin daha güvenli bir ortamda okullarına gidip gelmesini sağlamak amacıyla sürdürülen denetimlerde kurallara uymayan servis sürücülerine gerekli cezai müeyyide uygulanıyor.

Menteşe Jandarma Trafik timleri tarafından Muğla’nın Menteşe ve Ula ilçelerinde Taşımalı Eğitim yapan okullarda eş zamanlı olarak okul servis araçları kontrol edildi. Menteşe Yerkesik, Gölcük ve Gazeller Ortaokulları ile Ula Gökova Salih Güneyman Ortaokullarına taşımacılık hizmeti veren Okul Servis araçlarından kontrol edilen yaklaşık 50 okul servisinden, kurallara uymayan servis aracı sürücülerine Karayolu Trafik Kanununun ilgili maddelerine istinaden toplam 3 bin TL idari para cezası kesildi. Yapılan kontrollerden sonra okul servis aracı sürücülerine öğrencilerin daha güvenli bir şekilde taşınması için ‘İyi Dersler Şoför Amca’ projesi kapsamında seminer ve bilgi verildi.

Menteşe İlçe Jandarma Komutanlığı Trafik Timlerince, okul servis aracı kontrollerinin Menteşe ve Ula ilçelerinin diğer okullarında da 2016-2017 Eğitim ve Öğretim yılı boyunca aralıksız olarak devam edeceği açıklandı.

Bir önceki yazımız olan Büyükşehir’in Dansçıları Bursa’dan Dereceyle Döndü başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme teknikleri