Muğla Haberleri, Muğla Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Muğla’nın kültürel zenginlikleri fuarda sergileniyor

İzmir Enternasyonal Fuarı’nın Onur Konuğu olarak fuarda yerini aldı. Tarihi, coğrafyası, kültürel zenginlikleri, doğal güzellikleri ve yöresel özellikleri ile ziyaretçilerin ilgi odağı haline gelen Muğla standı, turizmde öne çıkan ilçeleriyle fuarın son gününe kadar 1/A No’lu holde ziyaret edilebilecek.

“Yaşayan Kent Muğla” temasıyla fuar ziyaretçileri buluşan Muğla turistik özellikleriyle ön plana çıkan 13 ilçenin tanıtımını yapıyor. Muğla’nın Holü’nde, tarihi ören yerlerinin maketleri ayrı bir ilgi görüyor. Milas Halısı ve dokuma tezgahının yer aldığı alanda, özel olarak hazırlanan Yörük Çadırı ile Muğla Evi örneği fuara ayrı bir renk kattı. Holde ayrıca Muğla mimarisinin örnekleri de sergileniyor.

Yöresel lezzetler de tanıtılıyor

Fuarda Muğla’ya yerel lezzetlere de yer verilirken, ziyaretçilere Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından bölgeye özel çam balı, zeytin ve zeytinyağı gibi yöresel lezzetler de tattırılıyor.

Bir önceki yazımız olan Milaslı hentbolcular kazandıkları kupayı Başkan Tokat’a taktim etti başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme teknikleri